Dla uczczenia 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniu 07.11.18r w naszym przedszkolu odbył się konkurs pieśni i piosenki patriotycznej z udziałem zaproszonych gości – uczniów klas I- III  z naszego Zespołu Szkolno- Przedszkolnego.

Ideą konkursu było popularyzowanie wśród dzieci  pieśni i piosenek o tematyce patriotycznej.

Najpierw zaprezentowały się Przedszkolaki.  Na liście piosenek patriotycznych znalazły się m. in. „Płynie Wisła płynie”, „Jesteśmy Polką i Polakiem”, „Warszawska Syrenka”, „Czerwone jabłuszko”, a także „Dzień dobry biały ptaku”.

Zaproszeni goście przygotowali dla nas niespodziankę – każda klasa wykonała pieśń, podkreślającą charakter imprezy. Uczniowie zaśpiewali utwory:  „Co to za dzień”, „Pierwsza brygada”, oraz „Piechota”.

Po tak pięknych występach nie mogło być innego werdyktu jak słodkie wyróżnienia dla wszystkich uczestników!!!

Impreza ta doskonale wpisała się w obchody Święta Niepodległości wprowadzając nas w atmosferę refleksji i zadumy, jednocześnie wywołując poczucie narodowej dumy i jedności.