Przedszkolaki w muzeum

W czwartek 18.10.2018 r grupy: „Starszaków” i „Średniaków” z naszego przedszkola pojechały na wycieczkę do żywieckiego muzeum. Przedszkolaki uczestniczyły w warsztatach pt. „Jak kiedyś ubierano się w mieście Żywcu, a jak na wsi?” Dzieci wysłuchały krótkiej pogadanki i obejrzały stroje charakterystyczne dla naszego regionu. Następnie ozdabiały drewniane figurynki górala i góralki odzwierciedlając wygląd i kolory dawnych ubiorów.

Sprzyjająca pogoda umożliwiła dzieciom spacer alejkami zamkowego parku, który o tej porze roku zachwycał jesiennymi barwami. Z wielkim entuzjazmem skorzystały również z parkowego placu zabaw.

Na zakończenie Przedszkolaki odwiedziły pobliskie Mini Zoo, gdzie poznały najnowszych mieszkańców- malutkie, ale jakże kochane kangurki!!!

2018-10-31T23:37:09+00:0028 Październik, 2018|Przedszkole, Wycieczki, Wydarzenia|