16 października w naszej szkole odbyła się niezwykła uroczystość.

Na wspólnej akademii spotkali się: uczniowie, nauczyciele, rodzice, zwłaszcza uczniów i uczennic klas pierwszych oraz zaproszeni goście: Wójt Gminy Lipowa pan Jan Góra oraz Przewodniczący Rady Gminy pan Andrzej Binda.

Najpierw odbyło się uroczyste ślubowanie klasy pierwszej. Uczniowie klasy pierwszej wraz ze zwoją wychowawczynią Emilią Zuziak oraz panią Karoliną Skrzypek-Caputą przygotowali występ, w którym pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze oraz zatańczyły. Pokazały swoją gotowość, aby zostać uczniami naszej szkoły. W części oficjalnej pani dyrektor Anna Polak dokonała pasowania na uczniów klasy pierwszej. Nowych kolegów przywitały dzieci z klasy drugiej wraz z wychowawczynią panią Beatą Myśliwiec oraz starsi koledzy i koleżanki, który obiecali, że zawsze będą służyć im pomocą i dobrą radą. Rodzice uczniów klasy pierwszej przekazali dzieciom prezenty.

Z kolei przyszła pora na uroczystość związaną z obchodami Dnia Edukacji Narodowej. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony ich codzienną pracę oraz wręczyła nagrody. Głos zabrał również pan Wójt, który również złożył nauczycielom i pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz zapowiedział zbliżający się gruntowny remont szkoły.

Po części oficjalnej głos został oddany uczniom, którzy  przedstawili program artystyczny. Zaproponowano nauczycielom i uczniom nowe gadżety m.in. młotek wiedzy, strój dla spóźnialskich  i okulary do sprawdzania klasówek. Program przygotowali  przede wszystkim uczniowie  klasy IV a wraz z wychowawczynią panią Karoliną Skrzypek -Caputą oraz chór  i zaproszeni uczniowie klas starszych.