10 października w naszym przedszkolu królował kolor pomarańczowy, wszystko było związane tym pięknym kolorem, dlatego każdy przedszkolak miał na sobie założone coś pomarańczowego lub przyniósł ze sobą swoją ulubioną zabawkę właśnie w tym kolorze.

W tym dniu dzieci szukały, gdzie ukrył się kolor pomarańczowy, rozróżniały warzywa i owoce. Oczywiście, nie zabrakło też zabaw muzyczno-ruchowych z kolorem pomarańczowym. Nauczycielki grup podczas pogadanki zapytały dzieci co może być pomarańczowe, wszyscy jednogłośnie przyznali, że najbardziej pomarańczowa jest marchewka i dynia i właśnie te warzywa były tematem przewodnim pracy plastycznej. Dzieciaki wykorzystały różne techniki do jej wykonania, np używali bibuły, papieru kolorowego, plasteliny, itp.

Skoro pomarańczowy dzień, to nie mogło zabraknąć pomarańczowych posiłków. Na drugie śniadanie przedszkolaki ze smakiem piły sok marchewkowy. Nasze panie kucharki bardzo mocno się postarały i na obiad dzieci jadły zupę w tym właśnie kolorze. Na podwieczorek była pomarańczowa galaretka.

 

Był to dzień pełen wrażeń i radosnej zabawy.