W dniu 17 września 2018 w naszym przedszkolu przeprowadziliśmy pogadankę na temat „Patriotyzm na co dzień. Co to dla mnie oznacza bycie patriotą?”. Jest to jedno z zadań, które realizujemy w ramach Ogólnopolskiego Konkursu „Przedszkole młodych patriotów”. Podczas zajęć dzieci poznawały znaczenie słów; patriota, czym jest patriotyzm, wolność, niepodległość. Obejrzały filmik edukacyjny o symbolach Polski. Poznały godło (historię jego powstania), flagę i hymn Polski. Dowiedziały się, kto był był twórcą hymnu i przy jakich okazjach/uroczystościach możemy go usłyszeć. Następnie nauczyły się pierwszej zwrotki hymnu oraz poznały zasadę przyjmowania odpowiedniej postawy podczas jego słuchania. Recytowały wiersz W. Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”. Na zakończenie wykonały flagę Polski, aby pamiętać o szanowaniu symboli narodowych i wywieszaniu flagi w dniu świąt państwowych. Zajęcia zakończyły się wesołą zabawą do piosenki „Jestem Polakiem”.