Gminny Dzień Życzliwości

Koledzy z naszej szkoły wzięli udział w V Gminnym Dniu Życzliwości, który zorganizował Zespół Szkolno-Przedszkolny w Słotwinie w dniu 06.06.2018r.

Dzień ten korespondował z programem wychowawczo-profilaktycznym – Wychowanie do wartości oraz kampanią Rzecznika Praw Dziecka „Stop agresji w szkole”.

Przywitała nas Pani Dyrektor mgr Danuta Knapek. Obejrzeliśmy dwie świetne scenki profilaktyczne „Przyjaciele Czerwonego Kapturka” oraz „Sposób na Dręczyciela”, rozwiązaliśmy quiz, opowiedzieliśmy o naszej pracy plastycznej. Miś Życzliwuś udzielał wszystkim uczniom kilku rad:

• pomagajmy sobie;
  • nie martwy się za dużo;
  • gdy Ci smutno, szukaj przyjaciela, przytul się do niego;
  • gdy ktoś potrzebuje pomocy, podaj swoją dłoń, bądź przyjacielem;
  • pomagaj wszystkim, którzy tego potrzebują;
  • uprawiaj sport;

oraz przypomnieliśmy słowa Patrona naszej szkoły – Kornela Makuszyńskiego „Mądrym być to wielka sztuka, ale być dobrym to jeszcze większa”.

Miło spędziliśmy czas i wypełnieni życzliwością wróciliśmy do naszych kolegów i koleżanek w Leśnej.

2018-06-07T20:46:22+00:007 Czerwiec, 2018|Bezpieczna szkoła, Szkoła, Wydarzenia|