Pierwsza pomoc: wiem – rozumiem – pomagam!

Na specjalnej gazetce przygotowanej na korytarzu szkolnym, wszyscy uczniowie mają dostęp do informacji na temat pierwszej pomocy dla dzieci i niemowląt – „30 nagłych wypadków od A do Z”. Na pierwszej stronie uczniowie mogą przeczytać List Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka zachęcający do udzielania pierwszej pomocy. Zgadzamy się z panem Rzecznikiem, że „…musimy stworzyć możliwość kształcenia właściwych nawyków u małych dzieci, licząc, że w przyszłości udzielenie pierwszej pomocy nie będzie dla nich stanowiło bariery trudnej do pokonania”.

Poradnik „Pierwsza Pomoc dla dzieci i niemowląt” został przekazany przez księdza Piotra Sadkiewicza, proboszcza parafii pw. św. Michała Archanioła w Leśnej i zawiera opis 30 najczęstszych nagłych wypadków, na które narażone są niemowlęta i dzieci. Uczniowie chętnie zaglądają do książeczki, dzięki przejrzystemu spisowi treści szybko odnajdują kartę która ich interesuje i w jasny sposób zapoznają się z instrukcjami krok po kroku.

2018-03-17T13:47:37+00:0017 Marzec, 2018|Bezpieczna szkoła, Wydarzenia|