W miniony czwartek, 25 stycznia 2018r. odbyła się prelekcja dla uczniów, którą poprowadził Dzielnicowy KP Łodygowice asp. sztab. Sławomir Bodek. Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych. Serdecznie dziękujemy za pouczającą lekcję. Jednocześnie przypominamy kilka najważniejszych zasad, które sprzyjają bezpieczeństwu:
 
1. Bądźcie widoczni na drodze i w jej pobliżu – noście drobne elementy odblaskowe na Waszych kurtkach, plecakach;
2. Pamiętajcie o telefonach alarmowych;
3. Myślcie i przewidujcie konsekwencje swoich zachowań na stokach narciarskich, na wyciągach, na lodowiskach oraz w innych miejscach zabaw i odpoczynku;
4. Przestrzegajcie poleceń osób obsługujących obiekty sportowe;
5. Zwracajcie uwagę na znaki ostrzegające przed niebezpieczeństwem;
6. Używajcie kasków chroniących głowę – na nartach, łyżwach, na rowerze.
7. Ulica i zamarznięte jeziora i inne zbiorniki to nie miejsce do zabaw.
 
Na apelu Pani Dyrektor podsumowała pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Wyróżniła uczniów pod względem nauki, zachowania i frekwencji oraz zachęciła uczniów do dalszej pracy. Uczniowie otrzymali gratulacje za osiągnięcia sportowe, udział w konkursach organizowanych na terenie szkoły i poza nią oraz udział w akcjach i zbiórkach charytatywnych.
 
Wszystkim Uczniom życzymy udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Niech ten czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.
 
Dyrekcja Zespołu i Nauczyciele