Facebook

Facebook 2017-12-18T14:04:08+00:00

Aktualności z serwisu Facebook

3 days ago

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśnej

Wyjazd do Cesenatico
W pierwszym tygodniu maja byliśmy na wyjeździe wypoczynkowym we Włoszech. Jest to kurort leżący w pasie wybrzeża Adriatyku pomiędzy słynnym Rimini, a równie znaną Cervią. Znajdują tu szerokie i piaszczyste plaże, ale także urokliwy kanał portowy, przy którym cumują kutry i statki.
W czasie wyjazdu odbyło się kilka wycieczek.
Uczestnicy wyjazdu byli w San Marino. San Marino jest to państwo śródlądowe w Europie Południowej stanowiące enklawę na obszarze Włoch. Po mieście chodziliśmy wąskimi uliczkami, podziwiając liczne średniowieczne domy, pałace, bramy i fortyfikacje.
Ponad to byliśmy na wyciecze w Wenecji, która szczególnie nam się spodobała. Do Wenecji płynęliśmy statkiem. Miasto urzekło nas licznymi kanałami, bogactwem i przepychem, uwagę zwróciła niezwykła architektura budynków. W Wenecji spacerowaliśmy po Placu Świętego Marka, podziwialiśmy niesamowite wnętrze bazyliki św. Marka. Przeciskaliśmy się bardzo wąskimi uliczkami, przeszliśmy Mostem Westchnień oraz Mostem Rialto. Część grupy wjechała na wieżę widokową, z której podziwialiśmy piękną panoramę miasta i wyspy.
Odwiedziliśmy również Rimini, w którym mogliśmy zobaczyć starożytny Mosta Tyberiusza, Łuk Augusta oraz Dom Chirurga, gdzie oglądaliśmy zabytkowe narzędzia medyczne i aptekarskie.
Poza wycieczkami często chodziliśmy na plażę, do miasta. Zjedliśmy również prawdziwą włoską pizzę.
Wyjazd pełen był wrażeń i mamy nadzieję, że nie jest to nasz ostatni pobyt we Włoszech.
...

View on Facebook

Od miesiąca zbieramy nakrętki dla czteroletniej Lenki, która końcem lipca 2018r. wybiera się na operację do USA. Włączyliśmy się w zbiórkę, która trwa już od kilku lat. w naszej placówce zebraliśmy ponad 100kg. Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w tą akcję. I nie kończymy, bo przed Lenką jeszcze 2 operacje. ...

View on Facebook
View on Facebook

2 weeks ago

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Leśnej
View on Facebook

Dane kontaktowe

ul. św. Michała Archanioła 140, 34-300 Leśna

Telefon: +48 33 867 10 92

Strona internetowa: lesna.edu.pl

Najnowsze wpisy